Koszt budowy garażu – projekt i wykonanie

Ile kosztuje projekt i budowa garażu?

Dobrze zaprojektowany i wykonany garaż spełnia wiele praktycznych funkcji. Przede wszystkim będzie stanowił miejsce parkingowe dla samochodu, ale z powodzeniem sprawdzi się w roli pomieszczenia do przechowywania narzędzi czy sprzętów.


Opublikowano: 6 sierpnia 2015

Ile kosztuje projekt, założenie i aranżacja ogrodu?

Ile kosztuje założenie i aranżacja ogrodu?

Ogród jak marzenie? Jeśli zabierzemy się za to samodzielnie, założenie ogrodu może przerosnąć nasze umiejętności. Aranżacja ogrodu to sprawa, którą warto powierzyć doświadczonym profesjonalistom. Nie polega ona na prostym dosadzaniu kolejnych roślin. Właściwe urządzenie ogrodu polega na czymś więcej – to prawdziwa sztuka, w której znaczenie ma przestrzeń, kierunki świata, funkcjonalność i dobór gatunków roślin.


Opublikowano: 6 sierpnia 2015

Czy warto wybudować dom z paczki?

Domy z paczki

Moda na domy z paczki zapanowała w naszym kraju już kilka lat temu i coraz większa liczba indywidualnych inwestorów planujących budowę własnego domu decyduje się na wybór tej właśnie technologii.


Opublikowano: 10 kwietnia 2015

Jak wybrać firmę budowlaną?

Jak wybrać firmę budowlaną?

Budowa domu to poważna inwestycja. Dom będzie służył nam i naszej rodzinie przez wiele lat, powinien być więc wykonany solidnie i rzetelnie. W dzisiejszych czasach, kiedy większość prywatnych inwestorów rezygnuje z bardzo popularnego w naszym kraju do niedawna systemu gospodarczego, dobra firma budowlana jest na wagę złota.


Opublikowano: 27 marca 2015

Domy kanadyjskie – zalety technologii

zalety domów kanadyjskich

Technologia kanadyjska to niezwykle ceniona i stosowana od dawna metoda budowania domów na terenie Kanady, Stanów Zjednoczonych i krajów skandynawskich. Z uwagi na takie zalety, jak oszczędność czasu przy budowie i niski koszt późniejszej eksploatacji, domy szkieletowe zaczynają zyskiwać popularność również w Polsce.


Opublikowano: 26 marca 2015

Kosztorys Budowy Domu w 2016

Koszt budowy domu

Pierwsze pytanie, jakie zadaje sobie każdy inwestor marzący o własnym domu jednorodzinnym, dotyczy ceny. Budowa własnego domu nie jest w dzisiejszych czasach większym problemem, pod warunkiem, że przyszły właściciel dysponuje odpowiednią kwotą pieniędzy i zatrudni rzetelną ekipę wykonawców.


Opublikowano: 26 marca 2015

Budujemy dom od podstaw

Budowa domu krok po kroku

Budowa domu od podstaw jest zadaniem dość skomplikowanym i składającym się z kilku etapów. Warto je wszystkie poznać i szczegółowo zaplanować, aby uniknąć niespodzianek. Dobrze przygotowany inwestor, który wie krok po kroku, czego powinien spodziewać się na poszczególnych etapach, znacznie ułatwi sobie zadanie.


Opublikowano: 26 marca 2015

Alternatywy dla konwencjonalnych materiałów izolacyjnych

Alternatywa dla konwencjonalnych materiałów izolacyjnych

Coraz częściej budownictwo szuka nowych, alternatywnych rozwiązań, które mogłyby poprawić i usprawnić wykonywanie prac budowlanych, izolacyjnych, a także wykończeniowych, a docelowo poprawić komfort życia mieszkańców budynku.


Opublikowano: 6 maja 2014

Inspektor nadzoru budowlanego – uprawnienia i obowiązki

Inspektorem nadzoru budowlanego (nazywanego też nadzorem inwestorskim) może zostać osoba dysponująca uprawnieniami do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych, określonych w ustawie Prawo budowlane. W myśl ustawy jest on uczestnikiem procesu budowlanego, podoknie jak inwestor, projektant, kierownik budowy (albo kierownik robót).

 


Opublikowano: 25 marca 2014

Budowa domu a niekorzystne warunki gruntowe

Plany i marzenia o posiadaniu własnego domu mogą zostać skomplikowane przez niekorzystne warunki gruntowe i wodne panujące na terenie działki przeznaczonej pod budowę. Z takimi niespodziankami miało niestety nieprzyjemność spotkać się wielu inwestorów. Dlatego właśnie, zanim rozpoczyna się jakiekolwiek prace budowlane, a nawet przez sporządzeniem projektu przyszłego domu konieczne jest przeprowadzenie dokładnych badań jakości i rodzaju gruntu, żeby nie narażać domu na ewentualne uszkodzenia, jakie może spowodować trudny grunt, a życia i zdrowia jego mieszkańców na niebezpieczeństwo.


Opublikowano: 2 października 2013

www.e-wozki-widlowe.com